wtorek, 13 czerwca 2017

Kolorowe kredki na zakończenie roku szkolnego

Cześć!
Dziś chciałam pokazać, jak krok po kroku przygotowałam nieco recyklingowy czekoladownik na zakończenie roku szkolnego, a tym samym zachęcić do poszperania w piórnikach i szufladach dzieci w poszukiwaniu pozornie nieprzydatnych już materiałów i do użycia ich jako dodatków.


Do wykonania pracy potrzebuję Filigrankowej bazy i tekturki, odpowiedniego papieru i kredek.


Najpierw przycinam i przygotowuję papier, którym okleję czekoladownik. Odmierzam 3 prostokąty o 4 mm węższe i 4 mm krótsze od części, do których zostaną przyklejone, następnie strzępię je nożyczkami. Ponieważ chcę, żeby przód oraz kieszonka mojego czekoladownika były trochę urozmaicone, decyduję się na drugą warstwę papieru - ta część jest o kolejne 4 mm krótsza od odmierzonej poprzednio, zaś boki spontanicznie podarte.Teraz zajmuję się okładką. Przed przyklejeniem drugiej warstwy papieru - taśmą dwustronną mocuję sznurek, którym zwiążę całość.Następnie biorę się za kredki. Ułożywszy je odpowiednio, przyklejam za pomocą Wikolu. Ze względu na sznurek jest trochę nierówno, więc kredki nie będą przylegać do papieru idealnie na całej  długości. I na to jest rada - kosteczki dystansowe.Na tak przygotowany "podkład" z kredek przyklejam tekturkę.


Oklejam czekoladownik, a następnie składam i sklejam (części zaznaczone strzałkami)
tak ozdobioną bazę.


Zostaje już tylko umieścić w kieszonce czekoladę i zawiązać sznureczek.


Proste, prawda? Jestem pewna, że znajdziecie w domu wiele łamiących się kredek, za krótkich ołówków, złamanych linijek, rozregulowanych cyrkli. Czemu nie spróbować dać im drugiego życia?
Na zachętę jeszcze wykonana podobnie jak czekoladownik kartka z wkładami z piór i długopisów.


Wykorzystane materiały:

Baza czekoladownik v2
Tekturka EDUKACJA 1
Tekturka EDUKACJA 1
Kosteczki dystansowe 3D 2mm 400 szt

Pozdrawiam i życzę kreatywnego dnia!

____
3 komentarze:

  1. świetny kurs i pomysłowe wykorzystanie kredek/długopisów ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetne kartki! Pomysł z długopis ami i kredkami świetny! I znowu nie można czegoś wyrzucać ;)

    OdpowiedzUsuń