sobota, 1 lipca 2017

Upominek w ramce / Framed Gift

Koniec roku szkolnego to czas gratulacji, podziękowań, pożegnań i upominków. Dla niektórych to też czas remontów w mieszkaniu, szczególnie w pokoikach dzieci. Na obie te okoliczności wykonana została pamiątkowa ramka ze zdjęciami małej M.


Dziś zdradzę Wam krok po kroku jak została wykonana.

1) Wybieramy dwa rodzaje papierów zbliżone kolorystycznie do zdjęcia.

2) Wstępnie ustalamy sobie, jak będzie wyglądała kompozycja tzn. gdzie papier tło, gdzie drugi papier, gdzie zdjęcie lub zdjęcia. Dobrze jest podkleić zdjęcia białym papierem i wyciąć dookoła zostawiając białą ramkę. Zdjęcia będą się przez to wyróżniały na tle kompozycji.

2) Na papier, który posłuży jako tło nakładamy białe gesso. Niektórzy używają do tego pędzla, ja wolę małą gąbkę. Zaczynamy od miejsca, gdzie papier będzie wystawał spod reszty kompozycji.

3) Gdy gesso wyschnie nakładamy przez maskę pastę strukturalną. Ja wybrałam maskę z listkami, co będzie dobrym uzupełnieniem dla kwiatów, które dojdą później.

4) Warto od czasu do czasu przymierzyć sobie i sprawdzać czy tło będzie widoczne, gdy dołożymy papier nr 2, zdjęcia, kwiatki i inne dodatki. Jeśli boicie się, że nie uda Wam się ułożyć drugi raz tak samo kompozycji, róbcie co jakiś czas zdjęcia ;)


5) Po wyschnięciu pasty strukturalnej pora na mgiełki. Ja wybrałam zieleń i róż. Zaczęłam jednak od spryskania wodą powierzchni pokrytej wcześniej gesso i pastą. Mgiełki rozmywają się nieco, dając bledsze odcienie. Po wyschnięciu chlapię mgiełkami jeszcze raz przez rurkę z atomizera. Tworzą się mniejsze i ciemniejsze kropki.

6) Gdy tło jest gotowe można przyklejać poszczególne warstwy. Pamiętajcie, aby pomiędzy warstwami dodawać kosteczki dystansowe, a jeszcze lepiej (i taniej) kawałki tektury. Jeśli Wasze dzieło będzie w ramce to jest właśnie ten moment, żeby wszystko przykleić i oprawić.

7) Dalej to już szaleństwo i dowolność. Próbujemy, przymierzamy, ogranicza nas tylko wyobraźnia i zasobność pracowni ;) kwiatki, listki, serwetki, ćwieki, perełki, tekturki, koronka, gaza, resztki pasujących papierów, napisy, co tylko Wam przyjdzie do głowy.


8) Gdy już jesteśmy zadowoleni z efektów przyklejamy każdy element i podziwiamy :)

Użyłam:

Tekturka RAMKA 4

Misty Morning

Gesso czarne, primer 230ml Pentart 
Pasta strukturalna biała 230ml

Róże papierowe 1,5 cm 12szt. czerwone 

Pozdrawiam
Karolina (się błyszczy) 

2 komentarze:

  1. Śliczna a gdzie można znaleźć taką ramkę

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja kupuję w Leroy Merlin, usuwam szkło. Ostatnio znalazłam tam jeszcze lepsze i tańsze bo zamiast szkła mają plastik. I tak trzeba go wyjąć więc to bez różnicy ;-)

      Usuń